Sign up your free travel blog today!
Email: Password:
My Blog My Photos My Diary My Movies My Map Message Board
Buy DVD

Buy Gift Voucher

art-service63 blog
No Photos 26th Feb 2018 - 26th Mar 2018
Okna do domu - które wybrać, plastikowe czy drewniane.

Urządzając dowolny budynek, w pewnym momencie każdy właściciel stanie przed problemem wyboru pasującej stolarki okiennej. Czasami wydaje się, że trzeba tylko kupić jakiekolwiek profile okienne i umieścić je w gotowych miejscach przeznaczenia, ale kiedy mamy je używać długie lata, to muszą spełniać wszelkie potrzeby użytkowników. Pierwszym jest rozmiar oraz forma wybranych okien, które bezwzględnie muszą pasować do całego wyglądu budynku. Powinniśmy także dobrać kolor ich ram, tak, aby w pełni komponowała się z całą elewacją oraz pozostałymi częściami wyposażenia. Niestety estetyka to nie jedyne co musi cechować okna warte montażu w danym budynku. Dobrze dobrane okna powinny chronić pomieszczenia przed działaniem wszystkich czynników zewnętrznych, dlatego tak ważna jest posiadana klasa szczelności. Chronią też przed hałasem zewnętrznym, powinniśmy więc sprawdzić na klasę izolacyjności akustycznej. Typowe okno złożone jest z wielu części, a o ich jakości decydują zwłaszcza materiały, użyte podczas produkcji. Najczęściej spotykane to drewno, o lepszych parametrach, ale i droższe, oraz popularniejsze i stosunkowo tanie PCV. Okna z polichlorku winylu charakteryzuje niewątpliwie wiele zalet, są szczelne, łatwe do umycia i całkowicie odporne na wilgoć. Nie są jednak odporne na wahania temperatur, a pod oddziaływaniem ciepła profile mogą zmieniać rozmiary utrudniając zamykanie i otwieranie. Kiedy dojdzie do pęknięcia okna, nie uda się go skleić, naprawić, ale konieczna będzie wymiana całego okna. Takich wad nie mają ramy produkowane z starannie dobranych odmian drewna. Można spokojnie powiedzieć, że montując je, gwarantujemy sobie brak kłopotów nawet przez kilkadziesiąt lat. Drewno jest materiałem całkowicie ekologicznym, o najlepszych właściwościach izolacyjnych, a wykonane z niego okna z pewnością nie wpuszczą do budynku zimna i wody. Dodatkowo nie ulega zniekształceniu pod wpływem ciepła, dzięki temu, że profile są wykonane z listew łączonych warstwowo, o przeciwbieżnym ustawieniu słojów. Produkuje się je w praktycznie dowolnych kształtach, przez co błyskawicznie można zrealizować każde indywidualne zamówienie zgodnie z wymaganiami klienta. Profile drewniane mają jednak istotne wady, a najważniejszą jest konieczność systematycznej konserwacji. Należy je pokryć lakierem bezbarwnym, a jakiekolwiek uszkodzenia natychmiast likwidować. Ważną zaletą jest fakt, że nawet, jeśli pęknie jedna rama, to mamy możliwość wstawienia nowej w miejsce uszkodzonej.

Źródło: www.artservice.pl/detal/pl/detal/okna,438.htmNext: Drzwi zewnętrzne – komfort i poczucie bezpieczeństwa dla całej rodziny.
Previous: Odpowiednie drzwi do garażu – najlepsze zabezpieczenie pojazdu.511 Words | This page has been read 33 timesView Printable Version