Sign up your free travel blog today!
Email: Password:
My Blog My Photos My Diary My Movies My Map Message Board
Buy DVD

Buy Gift Voucher

artservice28 blog
No Photos 26th Feb 2018 - 26th Mar 2018
Okna do domu - jakie zamontować, plastikowe czy z drewna.

Budując budynek użytkowy, w pewnym momencie każdy właściciel staje przed problemem wyboru odpowiedniej stolarki okiennej. Wydawać by się mogło, że wystarczy jedynie kupić jakiekolwiek profile okienne i zamontować je w przygotowanych uprzednio otworach okiennych, ale kiedy mają służyć przez dłuższy czas, to muszą spełniać wszelkie potrzeby użytkowników. Pierwszym jest wielkość oraz kształt montowanych okien, które zawsze muszą pasować do bryły budynku. Musimy również dobrać kolor ich ram, po to, by w pełni komponowała się z kolorystyką elewacji i innymi elementami wykończenia. Niestety wygląd to nie jedyne co musi cechować profile okienne warte montażu w naszym domu. Odpowiednie okna powinny zabezpieczać wnętrze budynku przed wpływem wszystkich czynników atmosferycznych, dlatego tak ważna będzie posiadana klasa szczelności. Chronią również przed dźwiękami zewnętrznym, powinniśmy więc sprawdzić na klasę izolacyjności akustycznej. Powszechnie dostępne okno składa się z kilku części, o których jakości decydują przede wszystkim materiały, użyte w procesie produkcji. Najczęściej spotykane to drewno, o lepszych parametrach, ale i droższe, oraz popularniejsze i wyjątkowo tanie PCV. Profile okienne z polichlorku winylu cechuje na pewno wiele zalet, są szczelne, niekłopotliwe do konserwacji i w pełni odporne na wilgoć. Nie są jednak odporne na zmiany temperatur, a pod oddziaływaniem słońca okna mogą zmieniać rozmiary utrudniając zamykanie i otwieranie. Kiedy dojdzie do awarii okna, nie można go skleić, naprawić, ale niezbędna będzie wymiana całego okna. Podobnych wad nie będą miały modele zrobione z starannie dobranych rodzajów drewna. Można śmiało powiedzieć, że decydując się na nie, zapewniamy sobie brak problemów nawet przez 50 lat. Drewno jest materiałem całkowicie naturalnym, o sprawdzonych w każdych warunkach właściwościach izolujących, a wykonane z niego okna na pewno nie dopuszczą do wnętrza zimna oraz wody. Dodatkowo nie rozszerza się pod działaniem słońca, dzięki temu, że ramy są wykonane z listew klejonych warstwowo, o przeciwbieżnym układzie słojów. Mogą też być produkowane w niemal dowolnym kształcie, dlatego łatwo można zrealizować każde indywidualne zamówienia zgodne z potrzebami klienta. Okna drewniane mają niestety pewne wady, a najważniejszą jest konieczność regularnej konserwacji. Trzeba je malować lakierem bezbarwnym, a znalezione uszkodzenia natychmiast likwidować. Istotną zaletą jest to, iż nawet, gdy połamie się jedna rama, to mamy możliwość wymiany na nową w miejsce uszkodzonej.

Źródło: www.artservice.pl/detal/pl/detal/okna,438.htmNext: Drzwi wewnętrzne – zawsze najlepsze, tylko z naturalnego drewna.
Previous: Drzwi do garażu, wybierz te, które spełnią Twoje wymagania.534 Words | This page has been read 10 timesView Printable Version